Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Czym jest DIOSMINA?

Diosmina to związek z grupy flawonoidów. Diosmina jest substancją pochodzenia naturalnego, pozyskiwaną z owoców cytrusowych, przede wszystkim z naowocni pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium), obecnie otrzymywana jest również syntetycznie.

Diosmina działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zwiększa tonus żylny 2-krotnie silniej niż trokserutyna. Zwiększa przepływ limfatyczny. Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie. Poprawia powrót krwi z układu żylnego, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach, działa przeciwzapalnie, zwłaszcza w zapaleniach okołożylnych.

W przewodzie pokarmowym diosmina jest szybko przekształcana przy udziale flory bakteryjnej jelit w diosmetynę. Faza szybkiego wchłaniania głównego metabolitu diosminy po podaniu doustnym rozpoczyna się od drugiej godziny po podaniu leku, osiągając po 5 godzinach maksymalne stężenie we krwi. Biologiczny okres półtrwania wynosi od 26 do 43 godzin. Diosmetyna jest metabolizowana do kwasów fenolowych i/lub ich pochodnych i wydalana z moczem. Niewchłonięta diosmina jest wydalana z kałem [Wikipedia 2013, dostęp:http://pl.wikipedia.org/wiki/Diosmina . na żylaki, na hemoroidy. Więcej informacji na ulotce informacyjne- ulotka Venalex

DIOSMIN 300®- 60 tabl. zmikronizowana diosmina

DIOSMIN 300®- 60 tabl. zmikronizowana diosmina
DIOSMIN 300®- 60 tabl. zmikronizowana diosmina

DIOSMIN 300 mg- zmikronizowana naturalna diosmina w kapsułce twardej. Innowacyjny produkt zawiera substancję pochodzenia naturalnego o korzystnym wpływie na funkcjonowanie układu naczyniowego, żylaki, hemoroidy. Opakowanie zawiera 60 kapsułek twardych, dorośli 1 kapsułka dziennie. Ulotka Diosmin 300 mg. Wskazania: Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (żylaki): uczucie ciężkości i zmęczenia nóg, bóle nóg, nocne kurcze, odleżyny z powodu niedokrwienia, miejscowe zaczerwienie nóg - tzw. pajączki.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: dzień zamówienia, w dni robocze do godz. 14

Cena: 10,00 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl