VENALEX®-60 tab.- diosmina i hesperydyna- Detralex

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: dzień zamówienia, w dni robocze do godz. 14
Cena: 22,50 zł 22.50
Cena w innych sklepach: 35,50 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.76869
Producent: ETHIFARM®
Kod produktu: VENALEX- 60 capsules

Opis

Venalex- 60

VENALEX®- 60 kapsułek- 450 mg diosmina i 50 mg hesperydyna- Detralex

Masa netto 37,02 g- 60 kapsułek twardych

 

Jak stosować suplement diety VENALEX®- zamiennik Detralex:   

Dorośli: 1 kapsułka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Wskazania:

  • niedokrwienie kończyn dolnych,
  • żylaki,
  • hemoroidy,
  • choroby żył,
  • infekcje wirusowe,
  • przewlekła niewydolność żylna (chronic venous insufficiency, CVI),
  • choroby wystaw sklepowych,
  • obrzęk limfatyczny,
  • odleżyny.

Oddajemy w Państwa ręce Venalex w nowych kapsułkach, niezawierających sztucznych barwników. 
Pomimo, iż nasz produkt od samego początku charakteryzował się niezwykle małą zawartością substancji pomocniczych, to w swojej nowej postaci będzie jeszcze bardziej przyjazny, zwłaszcza do osób mających skłonności alergiczne. W kapsułkach Venalexu aż 98% zawartości stanowią substancje aktywne: zmikronizowana diosmina z hesperydyną, o charakterystycznej barwie kawy z mlekiem. 
Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Państwu skuteczny produkt w możliwie najczystszej postaci – dokładnie tak, jak tego Państwo oczekujecie. 
Życzymy Państwu dalszej satysfakcji ze stosowania Venalexu i zawsze lekkich nóg po ciężkim dniu.

Diosmina w Venalex– organiczny związek chemiczny z grupy glikozydowanych flawonoidów, którego część cukrową stanowi disacharyd 6-O-α-L-ramnozylo-D-glukoza, a aglikonem jest diosmetyna[3]. Została wyizolowana z owoców cytrusowych i roślin z rodziny Rutaceae, obecnie otrzymywana jest syntetycznie. Diosmina działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zwiększa tonus żylny 2-krotnie silniej niż trokserutyna. Zwiększa przepływ limfatyczny. Przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie. Poprawia powrót krwi z układu żylnego, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach, działa przeciwzapalnie, zwłaszcza w zapaleniach okołożylnych[4].

Badania kliniczne nad skutecznością diosminy nie są rozstrzygające. Nie opublikowano przeglądów badań nad zastosowaniem diosminy w chorobach naczyń[

W przewodzie pokarmowym jest szybko przekształcana przy udziale flory bakteryjnej jelit w diosmetynę. Faza szybkiego wchłaniania głównego metabolitu diosminy po podaniu doustnym rozpoczyna się od drugiej godziny po podaniu leku, osiągając po 5 godzinach maksymalne stężenie we krwi. Biologiczny okres półtrwania wynosi od 26 do 43 godzin. Diosmetyna jest metabolizowana do kwasów fenolowych i/lub ich pochodnych i wydalana z moczem. Niewchłonięta diosmina jest wydalana z kałem[4].

Hesperydyna zawarta w Venalex

Hesperydyna jest substancją pochodzenia naturalnego. Należy do rodziny flawononów będących rodzajem flawonoidów. Swoją nazwę zawdzięcza greckim nimfą ogrodu – Hesperydom. Dawniej ten związek nazywany był witaminą P2. W dużej ilości można ją znaleźć w owocach cytrusowych (cytrynach i pomarańczach). Najwyższe jej stężenia są w białym miąższu skórki cytryny. Substancja ta występuje również w zielonych warzywach. Obecnie zawarta jest w takich preparatach jak Venalex lub Diosmin 300.

Jak wykazują badania prowadzone w Holandii i Finlandii, flawonoidy wykazują działanie chroniące przed chorobami układu krążenia i nowotworami. Wyniki uzyskane po pięciu latach obserwacji sugerują, że wysokie spożycie flawonoidów zmniejsza ryzyko zgonu z powodu choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu oraz zawału serca.

Hesparydyna jest związkiem, który posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, hipolipidemiczne, ochronne naczyń krwionośnych, antynowotworowe i obniżające poziom cholesterolu. Hesperydyna poprawia stan naczyń włosowatych, zmniejszając ich przepuszczalność. Hesperydyna działa synergistycznie do witaminy C na stan kolagenu. Wykazano również, że może działać hamująco na ubytek tkanki kostnej oraz redukować liczbę lipidów w surowicy krwi i w wątrobie [Wikipedia 2015, dostęp: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hesperydyna].

Hesperydyna w postaci preparatu często kojarzona jest z Venalex-em, Diosmin 300. Korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu naczyniowego. Ma bezpośredni oraz pośredni wpływ na ochronę naczyń włosowatych. Substancja ta jest w stanie zmniejszyć przepuszczalność naczyń włosowatych, a także zwiększyć ich wytrzymałość. W rezultacie przez wiązanie z kolagenem w błonie podstawowej, zapewnia ich lepszą stabilność. Ta akcja jest prowadzona przy udziale witaminy C. Stąd ich stosowania w profilaktyce krwawień pochodzenia nadciśnieniowego, jak również przy oznakach niewydolności żylnej.

Substancja ta posiada własności przeciwutleniające. Ta umiejętność pozwala im uchwycić wolne rodniki, jony szczególności nadtlenku (wytwarzanego podczas zapalenia). Te wolne rodniki mają właściwość przyciągania chemotaksji przez leukocyty. Następnie są "aktywowane" i uwalniają szereg enzymów, łącznie elastazy, odpowiedzialne za rozkład elastyny ​​obecnej w błonie podstawowej naczyń, co powoduje kruchość i zmiany naczyniowe. Te zmiany naczyniowe prowadzą do wzrostu przepuszczalności naczyniowej odpowiedzialny za wyciek składników osocza na zewnątrz naczynia krwionośnego.

Dlatego wychwytywanie wolnych rodników przez flawonoidów powoduje spadek leukocytów i hamowanie chemotaksji elastazy w ten sposób uwolnionych, co zwiększa opór naczyń krwionośnych i zmniejszając ich przepuszczalność.

Uwaga:

Preparatu nie należy stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią. Preparat zawiera azerubinę, która może mieć szkodliwy na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

Długotrwałe stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Warunki przechowywania Venalex®:

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci; w temperaturze do 25 ° C, chronić od światła i wilgoci. 

Skład: Diosmina, żelatyna, hesperydyna, substancje przeciwzbrylające ( talk, sole magnezowe kwasów tłuszczowych). 

 

Producent:

Ethifarm Sp. z o.o. Sp. komandytowa

Ul. Hiacyntowa 39, 60-175 Poznań 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl