Diosminal

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: dzień zamówienia, w dni robocze do godz. 14
Cena: 17,50 zł 17.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.66667
Producent: ETHIFARM®
Kod produktu: Diosminal®

Opis

 

Diosminal- 300mg diosmnaDiosminal- 300 mg naturalnej diosminy

60 kaspułek żelowych miękkich

termin przydatności 01-2017

Diosmina – substancja czynna

Diosmina jest substancją pochodzenia naturalnego, izolowaną pierwotnie z owoców cytrusowych (np. Citrus sinensis), a obecnie pozyskiwaną również z surowców pochodzenia roślinnego – przede wszystkim z naowocni pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium).

Diosmina jest związkiem o udokumentowanym wpływie na funkcjonowanie układu naczyniowego, a w szczególności naczyń żylnych:

  • zwiększa napięcie ścian naczyń żylnych, zapobiegając tym samym zastojowi krwi w układzie żylnym, przed wszystkim – w kończynach dolnych,
  • poprawia drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy, działając tym samym przeciwobrzękowo, działanie to jest wyrażone najsilniej w obrębie kończyn dolnych,
  • diosmina działa również ochronnie na śródbłonek naczyniowy, zapobiegając rozwojowi stanów zapalnych w małych naczyniach krwionośnych, co zmniejsza ich przepuszczalność, polepszając w konsekwencji mikrokrążenie w tkankach.

Stosowanie diosminy prowadzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z kończynami dolnymi: obrzęku, uczucia ciężkości, skurczów i bólów łydek oraz owrzodzeń żylnych.

Mikronizacja diosminy jest niezbędnym warunkiem zapewnienia skuteczności jej działania. Diosmina, zarówno wyizolowana z owoców cytrusowych, jak i uzyskana w sposób półsyntetyczny występuje w cząsteczkach przypominających w swojej strukturze kryształy o wielkości ok. 20 mikronów. Podana doustnie w takiej postaci stosunkowo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Udowodniono iż proces mikronizacji – tj. rozdrobnienia cząstek diosminy do wymiarów ok. 2 mikronów w znaczący sposób ułatwia wchłanianie diosminy w jelitach.

Diosmina jest substancją znaną i używaną od wielu lat, charakteryzującą się bardzo dobrym profilem bezpieczeństwa – tzn. rzadkim występowaniem objawów niepożądanych. W niektórych krajach diosmina występuje jako substancja czynna leków, w innych – jak np. w USA i szeregu krajów UE może być również składnikiem preparatów nie mających statusu produktu leczniczego (np. w USA – w dawce do 600 mg na dobę).

Informacje o Diosminal®

Diosminal® to pierwszy preparat na rynku, który zawiera zmikronizowaną diosminę rozpuszczoną w lipofilnym środowisku, wewnątrz kapsułki żelowej.

Substancja czynna, użyta do produkcji DIOSMINAL® została w istotnym stopniu zmikronizowana:

ponad 80 % cząstek diosminy poddanej procesowi mikronizacji nie przekracza w swoich wymiarach 2 mikronów, a 98 % – 5 mikronów.

W ten sposób zapewniona została wysoka przyswajalność preparatu DIOSMINAL® z przewodu pokarmowego.

Kapsułka żelowa jest innowacyjnym rozwiązaniem wyróżniającym DIOSMINAL® wśród innych preparatów zawierających diosminę, dostępnych na polskim rynku . Substancja czynna została bowiem rozpuszczona w środowisku lipofilnym kapsułki, co stwarza jej dogodniejsze warunki do przenikania przez błony komórkowe. Obszerne dane literaturowe wskazują, iż dla bardzo wielu substancji o słabej rozpuszczalności w wodzie, a taką jest diosmina, biodostępność – czyli przyswajalność, wzrasta po ich podaniu doustnym w formie kapsułki żelowej. To zaś oznacza wyższą skuteczność działania substancji czynnej w określonej dawce.

Skład Diosminal®:

Diosmina (22 – 25%), olej sojowy, żelatyna, gliceryna (substancja utrzymująca wilgotność), tlenki żelaza (barwniki).

1 kapsułka żelowa zawiera 300 mg zmikronizowanej diosminy.

Diosminl- dolce-vita24h

Kiedy stosować Diosminal®?

Diosminal® stosuje się w celu zapobiegania uczuciu ciężkości oraz zmęczenia nóg w sytuacjach wymagających ich długotrwałego wysiłku oraz stanach owrzodzeń żylnych.

Diosminal®:

- Wspomaga krążenie żylne w kończynach dolnych.

- Chroni żyły przed procesami zapalnymi.

- Wspiera prawidłowe funkcjonowanie ścian naczyń żylnych.

Diosminal® występuje w postaci kapsułek żelowych, przyjmowanych doustnie, a zalecana dawka wynosi 1 kapsułkę dziennie.

Postać żelowej kapsułki oraz rozpuszczenie substancji czynnej w lipofilnym środowisku, zapewnia lepszą przyswajalność niż w przypadku tradycyjnych tabletek powlekanych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl